Make your own free website on Tripod.com

Arrows Yeni Yolcu Aracı AX3'ü Tanıtıyor

22 Aralık 2000

     Arrows Formula 1 Takımı, 11 Ocak 2001 Perşembe günü Autosport Show'da Arrows F1 Xperience Programme (Arrows F1 Deneyim Programı) 'ın bir parçası olan, devrim yaratacak yeni yolcu aracı AX3'ü tanıtacak.

     AX3 aracı sabah saat 10.00'da Autosport Show merkez sahnesinde, ünlü bir misafir ve Arrows AX3 projesinde yeralan baş personelin katılacağı bir törenle örtüsünü indirecek.

     Haftasonu boyunca Arrows Takımı üyeleri ile soru-cevap toplantıları da Autosport Sahnesinde yapılacak.

     Şimdiye kadar, sadece birkaç seçkin pilot şu anki Formula 1 araçlarının korkunç heyecanını, hızını ve gücünü tatma fırsatı bulabilmiştir. 2000 yılı boyunca, Arrows Formula 1 takımı, Arrows çift koltuklu aracı ile dünyanın en son yarış otomobillerinin heyecanını ilk elden sunma fırsatını sunarak bu rüyayı gerçeğe dönüştüren sadece iki takımdan biri oldu.

     2001 yılında ise Arrows, yolcu aracı anlayışı ve teknolojisini yeni bir boyuta taşıdı ve şimdi de AX3'ü sunuyor.

     AX3 fikrinin arkasındaki adam, Arrows takımı sahibi ve başkanı Tom Walkinshaw ise şunları söylüyor, "AX3 daha öncekilere göre, bir Formula 1 pilotunun kokpitte ne gördüğü ve ne hisettiğini daha gerçekçi bir şekilde yaşatmak üzere tasarlandı. Daha önce bu yarış araçlarının hızlanma, G-gücü ve fren yetenekleri hakkında çok şey yazıldı, ancak biz şimdi insanlara bunun gerçekten nasıl birşey olduğu konusunda bir değerlendirme verme fırsatını daha ileriye taşıyoruz."