Make your own free website on Tripod.com

Arrows, 2001 Pilotlarını Açıkladı

31 Ocak 2001, Çarşamba

    OrangeArrows Formula 1 Takımı bu sabah 2001 sezonunda yarışacak pilotlarını resmen açıkladı. Daha önce konu hakkında yapılan spekülasyonlar haklı çıktı ve 22 yaşındaki pilot Enrique Bernoldi, De La Rosa'nın yerine yarış pilotu olarak Arrows'a dahil oldu. 2000 sezonunda Arrows'a çok değerli beş puan getiren ve başarılı bir sezon geçiren Jos Verstappen ise koltuğunu korudu.

     Tom Walkinshaw yaptığı açıklamada, "2001 yılında yarışacak pilot listemizden memnunuz. Güçlü ve deneyimli Jos ile genç Enrique iyi bir ikili oluşturacaklar ve ilginç bir kombinasyon olacak. Şimdiye kadar aracın testleri sırasında Enrique'nin gösterdiği performanstan ve olgunluktan memnun kaldık ve onun bir F1 pilotu olarak göstereceği gelişmeyi merakla bekliyoruz. Pedro'ya, geçen iki sezonda takıma sağladığı yarar ve katkıları için teşekkür ediyoruz ve gelecekte başarılı olmasını diliyoruz" şeklinde konuştu.

     Bernoldi, 9 yaşında karting yarışları ile kariyerine başladı. 1990 ve 1991 yıllarında Brezilya Karting şampiyonu oldu. Beş yıl sonra Formula Renault Avrupa Şampiyonasını kazandı. 1998'de, İngiliz Formula 3 Şampiyonasında ikinci oldu. Jenson Button ve Kimi Raikkonen gibi 22 yaşın altında Formula 1 pilotu olan Bernoldi, geçen sezon F3000 şampiyonasında Red Bull Junior takımı pilotluğu ile Sauber'in resmi test pilotluğunu birlikte yürütüyordu.