Make your own free website on Tripod.com

Avusturalya GP- Yarış Raporu

Melbourne - Albert Park
4 Mart 2001

OrangeArrows pilotu, Jos Verstappen, 2001 Avustralya Grand Prix'sini dokuzuncu sırada bitirdi. Bugün 29. yaşgününü kutlayan Jos, takıma yılın ilk finişini gördürürken düzgün bir yarış çıkardı. Aracın güveninirliğini gerçek anlamda test eden bir yarışta, takım tam bir yarış mesafesini tamamlamaktan oldukça memnun kaldı. Enrique Bernoldi ise ilk Grand Prix'sinde, üçüncü turda yaptığı bir hata sonucu yarıştan çekildi.

Jos Verstappen
Pozisyon 15.
Şasi No. A22-01
"Gerçekten çok iyi bir start aldım, yaklaşık dört aracı geçtim ve Güvenlik Aracı piste girdiğinde yedinciliğe kadar yükselmiştim. Yarış ilerledikçe çok fazla patinaj yaşadım ve aracı istediğim kadar zorlayamadım ancak takım için en önemli olan şey yarışı bitirmemizdi. Yapmamız gerekenin ne olduğunu biliyoruz ve umuyoruz ki bunu kısa süre içinde yaparız."

Enrique Bernoldi
Pozisyon Yarış Dışı - Kaza
Şasi No. A22-03
"Çok iyi bir start alamadım ve ikinci şikandaki karışıklıkta iki sıra kaybettim. İlk iki tur boyunca araç iyi görünüyordu ancak Raikkonen'i takip ettiğim sırada, bir tekerleğim çimene çıktı ve aracın kontrolünü kaybettim, yarış bitti. Bu bir hataydı. Tabi ki ilk yarışımdan istediğim sonuç bu değildi ama bugün kesinlikle çok şey öğrendim ve Malezya'da herşeye yeniden başlamayı deneyeceğim."

Mike Coughlan, Teknik Direktör, OrangeArrows
"Kesinlikle doğru yünde bir adım attık. İlk denememizde A22 ile ilk yarış mesafemizi yaptığımız için ve aynı zamanda Asiatech'in güveninirliğinin en üst seviyesinde olmasından memnunuz. Performans biraz hayal kırıcı ancak daha fazla test ile bunu geliştirebiliriz."

Didier Debae, Asiatech
"Asiatech için çok olumlu bir haftasonu oldu. Antremanlar boyunca gösterilen güveninirlik Jos Verstappen'in güçlü sürüşü ile ödüllendirilmiş oldu. Bu, takım tarafından ortaya konulan sıkı çalışmanın bir ödülüydü ve gelecek için memnun ediciydi."

Hava Durumu: Bulutlu ve serin. Sıcaklık: 25°C